regate
Steve Allen / Wojtek Brzozowski pobjedili su na FW Calema Midwinsteru
6. - 8. ožujka 2004

Steve Allen u vodstvu
U prvom velikom Formula Windsurfing natjecanju ove godine, Calema Midwinster, Steve Allen (Neil Pryde, Fanatic) & Wojtek Brzozowski (Neil Pryde, Starboard) bili su najbrži. Steve Allen je u dva plova odnio prvu poziciju dok je u ostalima držao visoku poziciju što mu je na kraju donijelo prvo mjesto i pobjedu nad Wojtekom koji je pobijedio samo u jednom plovu.

Ukupno je sudjelovalo 170 natjecatelja u svim kategorijama, čime je Calama Midwinster postao najveće raicing natjecanje u SAD. Startna linija u Formula Windsurfing disciplini bila je krcata sa 90 natjecatelja koji su se borili za poziciju, jer dobar start bio je najvažniji za pobjedu. Održano je 8 plovova u prilično «light wind» uvjetima, u svega par trenutaka vjetar se digao na 15-20 čvorova i što je u ovoj ranoj sezoni omogućilo testiranje vozača i opreme.

U prvom plovu pobijedio je Gonzalo Costa Hoevel (Neil Pryde, F2). Gonzalo je koristio mozak i uspio pratiti pravi kurs. Bilo je očito da je za većinu ovo prvi start u sezoni jer većina je top ridera krenula ili na krivu bovu ili projedrila kroz startnu liniju. Steve Allenov komentar bio je suma sumarum razmišljanja većine natjecatelja; «Danas sam zbilja ostavio mozak na plaži…»

Gužva na startu... Pobjednici - Allen, Wojtek, Ross

Kako je vjetar jačao tako je natjecanje postajalo normalnije. Natjecatelji su startali kako treba i pogrešaka je bilo mnogo manje.

Nakon ove utrke natjecatelji imaju vremena za trening jer sljedeća veliko FW natjecanje je European FW Championships u Torboli na jezeru Lago di Garda od 9-15. svibnja 04. Nakon toga vremena za trening neće biti, jer 2004 Euro Cup uzima puni zamah sa kalendarom od 8 natjecanja u 3 mjeseca. Prva regata Euro Cupa je na Sardiniji od 27-30 svibnja 2004.

(c) WSurf 2004. Sve prijedloge, sugestije i komentare šaljite webmasteru.